فیتوپاد
توضيح محصول:

فیتوپاد

 

فیتوپاد، کود حاوی 40% حجمی پنتا اکسید فسفر و 36% حجمی اکسید پتاسیم می باشد که دو ویژگی تغذیه ای و قارچ کشی را به طور همزمان دارد؛ به عبارت دیگر، این کود علاوه بر تامین پتاسیم و فسفر مورد نیاز گیاه، مقاومت گیاه به بیماری های قارچی از جمله سفیدک دروغی، بوته میری، پوسیدگی ریشه، گموز و پوسیدگی طوقه ی درختان میوه را افزایش می دهد.
فسفیت به علت دارا بودن یک اکسیژن کمتر از فسفات، به سرعت در اندام گیاهی انتشار می یابد. فسفيت به دو صورت مستقيم و غير مستقيم عوامل بيماريزا را كنترل مي كند؛ در روش غير مستقيم با استحكام ديواره سلولي موجب افزايش مقاومت گياه در برابر هر نوع عامل بيماريزا مي گردد. در روش مستقيم با توليد فيتوآلكسين باعث ایجاد اختلال در تشکیل و عملکرد دیواره سلولی قارچهای بیماریزای گیاهی، مانع از رشد آنها می شود. همچنین ریزش میوه را کاهش داده و باعث افزایش کیفیت و رنگ پذیری میوه می گردد.

با توجه به تثبیت کودهای فسفاته در خاک و قابلیت دسترسی کم آنها برای گیاه، استفاده از تکنولوژی که بتواند باعث افزایش میزان جذب فسفر توسط گیاه و کاهش میزان مصرف کودهای فسفاته گردد، میتواند کمک شایانی به افزایش رشد گیاهی، عملکرد و کیفیت محصول و کاهش هزینه ها و افزایش درآمد کشاورزان گردد. فیتوپاد توسط یک تکنولوژی جدید تولید میگردد که کاملاً با روشهای معمول تولید کودهای فسفر متفاوت می باشد، در این روش بجای اسید فسفریک از اسید فسفرو (H3PO3) بعنوان منبع فسفر استفاده میشود که سپس توسط هیدروکسید پتاسیم خنثی میگردد.

به طور کلی از مزایای این ترکیب میتوان موارد زیر را نام برد:

1-افزایش تعداد گل و تعداد میوه

2- افزایش وزن و اندازه میوه

 3-زودرسی محصول

 4- بهبود ماندگاری و کیفیت بالای میوه

5- تغذیه گیاه همراه با کنترل بیماری‌ها

6- زمان ممنوعیت ورود به مزرعه پس از محلولپاشی فقط 4 ساعت بوده و دوره کارنس آن صفر است.

 

ترکیبات (حجمی):

فسفر (P2O5)............................................. 40%

پتاسیم (K2O).......................................... 36%)

 

دستور مصرف:

نوع محصول

مقدار مصرف

زمان مصرف

محلولپاشی

آبیاری

گیاهان زراعی

3-2 لیتر در هکتار

7-5 لیتر در هکتار

4-3 بار در مراحل ابتدائی رشد و بعد از نشاء

گیاهان باغی و گلخانه ای

3-2 لیتر در هزار لیتر آب

10-5 لیتر در هکتار

4-3 بار در طول دوره رویشی

 

قابلیت اختلاط پذیری:

ترکیب فسفیت پتاسیم می تواند یک هفته قبل و یا دو هفته بعد از مصرف سموم مسی استفاده گردد. ترجیحا با سولفور، ترکیبات غنی از آمونیاک و کلسیم، ترکیبات قلیایی شدید، اسیدهای هیومیک و روغن های معدنی ترکیب نگردد.

 
 
جهت بزرگنمایی  بروی تصویر کلیک نمائید
     
     
     
 
امروز : 87 دیروز : 423 این ماه : 33274 بازدید کل : 43735